Spotrebovaná kozmetika | december 2021

Rok 2021 dnes na blogu ukončím symbolicky článkom o spotrebovaných produktoch. V závere nebude chýbať ani rekapitulácia mojich ročných nákladov na kozmetiku. Pripravte si šálku kávy alebo čaju a pustite sa do čítania. 


V decembri som spotrebovala 6 produktov, z toho do kategórie prírodnej kozmetiky spadá 1 kus.

48 hodinové hydratačné mlieko Nivea je riadne hutné a mastné. Do pokožky ani úplne nevsiakne. Na mňa je to veru až príliš a používam ho len na pokožku chodidiel. Skôr by som to videla ako fajn produkt na staršiu a suchú pokožku tela. Po plnom balení nesiahnem.

Cena: cca 1,30 € (prepočítané na počet kusov v adventnom kalendári)
Celkové hodnotenie: priemerné

Očná maska eye pad mask YEAUTY s ružovým graperfruitom, kyselinou hyalurónovou a vitamínom C je tvorená dvoma ružovými vankúšikmi na plastovej podložke zabalené v priehľadnom obale, cez ktorý môžeme vidieť že ich vyschnutiu bráni priehľadná tekutina. Tieto vankúšiky sa prikladajú na očné okolie. Sú dostatočne veľké a pokryjú celú plochu očného okolia. Prakticky od očných kútikoch až po priestor, kde sa ako prvé robia vejáriky z vrások. Vankúšiky priľnú k pokožke. Najskôr som som predpokladala, že počas použitia masky bude potrebné ležať, no vankúšiky priľnú k pokožke tak, že sa pokojne môžete prechádzať a vykonávať bežné aktivity. Samozrejme, že je lepšie si ľahnúť, relaxovať a oddychovať, no keď nie je čas, ide o i bez toho. Vankúšiky sú príjemné a už počas pôsobenia cítiť, že očné okolie preberá z masky vlhkosť a je hydratované. Maska nie je parfumovaná a necítiť z nej ani vôňu jednotlivých ingrediencií. Očné okolie nijako nedráždi. Po zložení masky príjemný pocit hydratovanej pokožky pokračoval. Očné vrásky boli vypnutejšie a očné okolie pôsobilo rozjasnene. Maska splnila, to čo sa uvádza v popise.

Cena: 2
Celkové hodnotenie: jedna z najlepších