Ako vložiť obrázok pomocou HTML

Vkladať obrázky do blogu na službe Blogger môžeme pomocou mini aplikácií. Tento spôsob však vyžaduje pridanie nadpisu, resp. názvu vloženého obrázka. Nie vždy sa nám to však hodí a ak chceme vložiť obrázok bez nadpisu, môžeme vložiť obrázok pomocou HTML. Bonusom môže byť pridanie odkazu, ktorý nás presmeruje tam, kam chceme. Takže poďme sa naučiť niečo nové.

zdrojVyberte vhodný obrázok, alebo fotografiu.Medzi príspevkami vytvorte príspevok s názvom NEPUBLIKOVANÉ, ktorý nikdy nebudete publikovať. Do tohto príspevku môžete vkladať všetky obrázky a fotografie, ktoré chcete zverejniť na webe.


Do šablóny blogu pridajte gadget (mini aplikáciu) „Upravit HTML/Java script"
Do mini aplikácie vložte:

<a href="odkaz kam bude čitatel po kliknutí presmerovaný"><img height="154" width="247" src="webova adresa obrazka v nepublikovanom prispevku"/></a>
  
napríklad:

<a href="http://kaviaren-u-macky.blogspot.sk/"><img height="154" width="247" src="http://blogspot.com/mojebrazkyvnepublikovanomprispevku.jpg" /></a>
  

ZNAČKY
VÝZNAM
<> 
zátvorky
<a>…</a>
obsah odkazu
a
odkaz
</a>
lomítko označuje koniec tagu
href
špecifikuje adresu a protokol odkazu
="vlastnosť"
formát na vkladanie vlastností
scr
umiestnenie obrázka
height
výška
width
šírka
img
obrázok

  
Zdroje:
www.jakpsatweb.cz
www.polopate.jakpsatweb.cz
Schafer, S.(2009): HTML, XHTML a CSS (Bible pro tvorbu WWW stranek)

Komentáre

  1. Skvělý článek, který se hodí nejen začínajícím blogerům, ale i těm zkušenějším :) Pro mě to je cenná rada, protože na vkládání obrázků na bloggeru mě štve, že pořádně nejde měnit jejich velikost, anebo to jen neumím.:)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Pomocou tohto navodu, sa da velkost obrazka prisposobit.

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

♥ ĎAKUJEM ZA KOMENTÁR ♥

Obľúbené príspevky